2011/2012

 

Poznajemy twórczość Czesława Janczarskiego

 


Spotkanie Klubu Przyjaciół Książki i Szkolnego Koła Przyrodniczego w bibliotece


 

Laureaci szkolnych eliminacji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Kaspra Miaskowskiego

 


Konkurs recytatorski "Strofy o jesieni"


2010/2011

Nowości w bibliotece!

Rada Rodziców Naszej szkoły przekazała na zakup nowych książek w bibliotece 1500 złotych. Pierwsza część nowości została już zainwentaryzowana, książki owinięte i umieszczone na półkach w odpowiednich działach. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak:

„Zmierzch”  S.Meyer

„Felix, Net, Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”  R.Kosik

„Najstarszy” (2 cz. „Eragona”) Ch.Paolini

„ Wrota czasu”  U.Moore

„Zła dziewczyna”  B.Ostrowicka

„Sprężyna” M.Musierowicz

„Piątka z Zakątka” K.Drzewiecka

„Dziennik zakręconej nastolatki”  R.Opala

„Mikołajek”  Sempe i Goscinny

 

Zapraszamy do czytania!!!Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza i Romantyków Polskich

 

27 stycznia odbyły się w bibliotece eliminacje szkolne Konkursu Recytatorskiego Adama Mickiewicza i Romantyków Polskich. Uczestniczyło w nich 20 uczniów.

Naszą szkołę w  etapie rejonowych będą reprezentować Tosia Jankowska z 2A i Kuba Andrzejewski z 4c, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego

 

Tradycyjnie w bibliotece odbyły się eliminacje szkolne konkursu. Komisja zdecydowała o przyznaniu  następujących miejsc:

1 miejsce w szkole podstawowej zajęła Ola Michalak z 6a

1 miejsce w gimnazjum zajął Wojtek Dolatowski z 1C

Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę podczas X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im.Kaspra Miaskowskiego w GOKu w Piaskach.Światowy Dzień Kota

 

17 lutego po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W bibliotece zorganizowano wystawę: „Koty, kotki, koteczki”, na której zaprezentowano książki, czasopisma dotyczące kotów oraz wiele rozmaitych przedmiotów takich jak: kubki, maskotki, figurki o „kociej tematyce”.

Członkinie Koła Bibliotecznego zaprosiły pierwszoklasistów na spotkanie z książką,  podczas którego najmłodsi mieli okazję posłuchać utworów o kotach takich jak: „Chory kotek”, „Miauczy Kotek”, „Kot w butach” itp. oraz obejrzeć wystawę.

Uczniowie klas 4-6  wzięli udział w konkursie literackim: „Baśnie o kotach z całego świata” Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na zestaw pytań z wybranych baśni. Udało się to 10 uczestnikom.

W konkursie plastycznym „Co koty robią zimą” przyznano trzy równorzędne 1 miejsca dla: Moniki Andrzejczak z 6a, Julki Pelc z 4d i Klaudii Matuszewskiej z 4c oraz trzy wyróżnienia dla: Łukasza Twardowskiego, Jakuba Półtoraczyka i Dawida Ślachetki z 4c. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w bibliotece.

W konkursie recytatorskim poezji Franciszka Klimka, który sam jest wielkim miłośnikiem kotów, wzięło udział 30 uczniów. W komisji zasiedli: Alicja Jerszyńska – prezes Gostyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Noe”, Hanna Powicka, Paulina Pelc.

1 miejsce przyznano: Oli Michalak z 6a, 2 – Michalinie Przedlackiej z 5c, 3 – Michałowi Radole z 5a. Wyróżnienia otrzymali: Zosia Mikstacka z 4d, Wiktor Maćkowiak z 4d oraz Wiktoria Berlińska z 5b.

 


 

2009/2010
 

SPOTKANIE Z POETKĄ JOLANTĄ NOWAK-WĘKLAROWĄ

 

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z okazji tego święta  z czytelnikami naszej biblioteki spotkała się Jolanta Nowak-Węklarowa.
Podczas spotkania pani Jolanta opowiadała o początkach swojego pisania, o swojej młodości, czasach szkolnych, spotkaniach z ludźmi. Recytowała własne wiesze. Jako emerytowana nauczycielka j.polskiego  bardzo szybko nawiązała kontakt z naszymi uczniami. Wyłoniła laureatów konkursu na okładkę do jednego ze swoich tomików poezji. Wręczyła nagrody, a wyłonione przez siebie prace zabrała na pamiątkę spotkania.
Spotkanie dało nam wiele radości, umożliwiło poznanie czegoś nowego. Pogodna, żywiołowa i pełna humoru autorka na długo pozostanie w naszej pamięci.


 

WYSTAWA "BIBLIA-KSIĄŻKA NAD KSIĄŻKAMI"


 

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI IM. KASPRA MIASKOWSKIEGO

W czwartek, 12 listopada 2009r., odbyły się w bibliotece, szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego. Ogółem wzięło w nich udział 33 uczniów (18 gimnazjalistów i 15 uczniów szkoły podstawowej). Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie młodszych uczniów, 1 miejsce zajął  Wojciech  Dolatowski z klasy 6a i on też będzie reprezentował naszą szkołę w finale konkursu. Drugie miejsce przyznano Aleksandrze Michalak z 5b, a trzecie Wiktorii Kajczyk, również z 5b. W grupie gimnazjalistów zwyciężyła Zuzanna Andrzejewska z 1B, drugie miejsce zajęła Katarzyna Wujczak z 2A, a trzecie Zuzanna Jakubczak z 3C. Zwyciężczyni będzie reprezentować szkołę w na szczeblu powiatowym w swojej kategorii wiekowej.

W bibliotece można obejrzeć wystawę poświęconą twórczości Kaspra Miaskowskiego.


WYSTAWA "JULIUSZ SŁOWACKI"


Jesienno - zimowe spotkania z książką

Wraz z nastaniem jesieni, w bibliotece rozpoczęły się zajęcia pozalekcyjne skierowane do uczniów klas I-III. Uczestnicy zajęć, po zapoznaniu się z tekstem czytanym przez nauczyciela, malują, wycinają, rozwiązują zagadki, rebusy, krzyżówki nawiązujące do tematu spotkania.


 

14 stycznia w bibliotece szkolnej odbyło się „Spotkanie z poezją Wiesława Drabika”. Zostało ono przygotowane przez członków Klubu Przyjaciół Książki, którego opiekunem jest p. Anna Działdowska. Pierwszoklasiści obejrzeli zabawne inscenizacje wybranych wierszy.

W bibliotece można było zobaczyć wystawę książek Wiesława Drabika oraz gazetkę poświęconą pisarzowi.


 

7 czerwca po raz kolejny odbył się konkurs recytatorski „Las w poezji”, którego współorganizatorem jest biblioteka. Uczestniczyło w nim 26 uczniów z klas 4-6. 1 miejsce zajęła Ola Michalak z kl.5b, 2- Monika Andrzejczak z kl.5a, 3- Karol Walkiewicz z kl.5b. Wyróżniono: Darię Bilińską z kl.5b, Anię Brzeskot z kl.6b, Wiktorię Berlińską z kl.4b. W komisji konkursowej zasiedli przedstawiciele Nadleśnictwa i Biblioteki Publicznej w Piaskach. Nadleśnictwo ufundowało  dla wszystkich uczestników konkursu wspaniałe książki o tematyce przyrodniczej.

W bibliotece została też przygotowana wystawa  książek o lesie.