Rok szkolny 2001/2002

        W tym roku wyjątkowo wakacje trwały dwa dni dłużej niż zwykle. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w poniedziałek 3 września. Po mszy św. w kościele parafialnym w Piaskach, dzieci przeszły do szkoły. Tu dyrektor powitał wszystkich i życzył sukcesów w nowym roku szkolnym. Przedstawił też kilkunastu nowych nauczycieli.
Po rozwiązaniu szkół filialnych wzrosła liczba uczniów w szkole. Do szkoły w Piaskach uczęszczają teraz również najmłodsze dzieci z Michałowa, Podrzecza i Drzęczewa. W całym Zespole Szkół w 36 oddziałach uczy się 858 uczniów.


         Z okazji Dnia Chłopca odbyła się dyskoteka dla uczniów z kl. I-III. Dziewczynki ze samorządziku powitały chłopców i złożyły im życzenia. Każdy chłopiec otrzymał słodką niespodziankę.
Podczas dyskoteki odbył się konkurs tańca dyskotekowego, ale tylko dla chłopców. Dziewczynki wybrały chłopców, którzy najlepiej tańczyli, a byli to:
z kl. I a Dominik Dratwiak
z kl. II a Michał Musielak
z kl. III a Darek Szwałek


        Dnia 15 października kl. I-III przygotowały apel z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie przygotowali program artystyczny. Były życzenia dla nauczycieli i laurki, które dzieci wykonały na konkurs "Na najpiękniejszą laurkę". Wyróżnione laurki zostały wręczone nauczycielom. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę lizaka. W konkursie brało udział 95 uczniów. Uczniowie wykonali laurki ciekawą techniką i wykazali się pomysłowością.


        Dnia 16 października uczniowie kl. I-III przedstawili program artystyczny dla nauczycieli seniorów. Uroczystość odbyła się w serdecznej atmosferze. Nauczycielki, które są na emeryturze były wzruszone. 


        17 października w gmachu naszej szkoły odbyła się uroczystość ślubowania najmłodszych uczniów, czyli dzieci z klas pierwszych. 88 pierwszaków zostało pasowanych na pełnoprawnych członków braci szkolnej.
Pasowania dokonała wicedyrektor szkoły pani Henryka Jurkowska-Klupś poprzez dotknięcie każdego ucznia w ramię przeogromnym ołówkiem.
Dyrektor szkoły pan Henryk Musielak życzył uczniom samych szóstek i zadowolenia ze zdobytych umiejętności i wiadomości.


        W piątek 18 stycznia, w dniu polskiej premiery filmu "Harry Potter i kamień filozoficzny", w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o małym czarodzieju. Przygotowania trwały już wcześniej. Klasy, które zgłosiły chęć udziału w konkursie, miały za zadanie przygotować gazetkę o Harrym Potterze. Była to tylko jedna z zaplanowanych konkurencji. Oprócz tego uczestnicy konkursu prezentowali reklamę miotły. Punktowany był również strój, dlatego tego dnia aula wypełniła się czarodziejami. Postaci z książki można było spotkać w całej szkole, nie zabrakło również sowy i szczura. Okazało się, że przygody Harrego są doskonale znane wielu uczniom. Organizatorki podejrzewały nawet, że uczniowie w czasie konkursu wykorzystują znajomość zaklęć, ponieważ prawie nie było pytania, na które nie umieliby odpowiedzieć . Poziom był bardzo wyrównany, ostatecznie jednak zwyciężyła drużyna z klasy VI c w składzie: Dorota Kuźniak, Piotr Wenderski, Michał Mazurek i Adam Janowski - w nagrodę wyjechali do kina na film o przygodach Harrego. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali gadżety związane z tematyką konkursu.


        W dniu 9 marca odbyła się II Zimowa Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna GRABONÓG 2002. Uczestnicy brali udział w różnych dyscyplinach sportowych: uni-hocku, tenisie stołowym, rzutach do kosza, wyciskaniu na ławeczce oraz w quizie z wiedzy sportowej. W sumie uczniowie naszej szkoły zdobyli 17 punktów, czym zapewnili sobie I miejsce i Puchar Przechodni.