Rok szkolny 2004/2005

       

        21 września br. uczniowie klas IV i V byli na wycieczce w Biskupinie. Mieli okazję zobaczyć pokazy starożytnych technik rzemiosła. Uczestnicy tych pokazów ubrani w zrekonstruowane stroje prezentowali zwiedzającym dawne techniki tkania, przędzenia i inne. W Muzeum można było zobaczyć wyniki badań archeologów. Co roku jednak ziemia ujawnia coraz to nowe tajemnice.        28 września uczniowie szkoły podstawowej bawili się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Szkolny z okazji Dnia Chłopca. Podczas dyskoteki ogłoszono wyniki plebiscytu na najsympatyczniejszego chłopca w każdej klasie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i lizaki.
Odbył się też konkurs "Zajmij wolne krzesło" (wygrał Mateusz Jędrzejak z klasy Vc) oraz losowanie nagród na numery biletów.
Zabawa była udana! Obejrzyjcie zdjęcia!!!


        30 września br. odbyły się wybory do nowej Rady Samorządu Szkolnego klas IV-VI. W głosowaniu wzięło udział 244 uczniów.
        W skład Rady Samorządu Szkolnego weszli:
1. Dawid Krenz z kl. IVd - 75 głosów
2. Agnieszka Idczak z kl. VIa - 56 głosów
3. Marta Dolatowska z kl. Va - 55 głosów
4. Agnieszka Sikora z kl. Vb - 52 głosy
5. Patrycja Hańć z kl. VIc i Piotr Sobota z kl. IVd - oboje po 50 głosów.
Gratulujemy!!!


        25 października to Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole także odbyło się kilka ciekawych imprez przygotowanych przez panie bibliotekarki. W szkolnej bibliotece mogliśmy podziwiać wystawę ulubionych książek z dzieciństwa naszych nauczycieli pt. "Takie książki czytaliśmy".
        Odbył się też konkurs plastyczny na ekslibris biblioteki oraz kiermasz taniej książki, a w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" pracownicy szkoły podczas przerw czytali najmłodszym uczniom bajki.


        W drugiej połowie października Szkolne Kółko Przyrodnicze zorganizowało akcję "Ratujmy kasztanowce". Już po raz trzeci przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej walki z niszczącym piĘkne drzewa szrotówkiem kasztanowcowoaczkiem.


    W pierwszych dniach listopada podsumowaliśmy szkolną akcję "Góra grosza". Uczniowie naszej szkoły zebrali mnóstwo monet:
            1 grosz - 19 372 szt.
            2 grosze - 8 774 szt.
            5 groszy - 5 133 szt.
            10 groszy - 218 szt.
            20 groszy - 57 szt.
            50 groszy - 19 szt.
W sumie: 668,55 zł !!!

Dziękujemy serdecznie wszyskim, którzy przyłączyli się do tej akcji!


        8 listopada br. odbyły się eliminacje szkolne IV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im.Kaspra Miaskowskiego.  Uczestniczyło w nich 27 uczniów klas IV- VI oraz 13 uczniów gimnazjum. Wyniki w kategorii "szkoła podstawowa" :
I miejsce- Marta Dolatowska z kl. V a,
II miejsce- Monika Kolendowicz z kl.VI c,
III miejsce- Zuzanna Gliszczyńska z IV c, Monika Fechner z Vd, Natalia Ciążyńska z VI b, Patrycja Wojciechowska z VI c i Małgorzata Jamroży z VI c.
Wyniki w kategorii "gimnazjum":
I miejsce - Natalia Ratajczak z klasy IIIc,
II miejsce- Jagoda Naskrent,
III miejsce- Marta Kolendowicz.
Przyznano też 3 wyróżnienia, otrzymali je: Marek Dolatowski, Jarek Stankiewicz i Agnieszka Kupczyk. Marta Dolatowska i Natalia Ratajczak będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie powiatowym, który odbędzie się 28 listopada.


    10 listopada uczestniczyliśmy w apelu z okazji Święta Niepodległości. Został on przygotowany przez uczniów klasy Va pod kierunkiem pani Katarzyny Nowak i Irminy Małeckiej.


        16 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikiem Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego, dr Januszem Kidą.
Pan kida zapoznał zebranych z przebiegeim wypraw polarnych, których był uczestnikiem. Przedstawił i omówił slajdy ukazujące przyrodę za kołem polarnym.


        24 listopada uczniowiek klas IV-VI szkoły podstawowej bawili się na dyskotece andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Szkolny.


        28 listopada br. w Domu Kultury w Piaskach odbył się IV Powiatowy Finał Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego.
Reprezentująca naszą szkołę Marta Dolatowska z klasy V a zajęła w nim I miejsce, a Natalia Ratajczak z klasy III c gimnazjum zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy!


        4 grudnia 2004 roku w Gostyniu przy ulicy Helsztyńskiego odbędzie się wielki finał ogólnopolskiej akcji “Podaruj dzieciom słońce”. Nasza szkoła wystartowała
w konkursie na projekt kampanii promuj
ącej tę imprezę wśród społeczności uczniowskiej. W ramach realizacji projektu w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, w czasie których uczniowie wykonywali ozdoby choinkowe, wykorzystując opakowania produktów oznaczonych logo akcji.
Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty informujące o wielkim finale.
W każdej sali lekcyjnej, gabinetach dyrekcji i pokojach nauczycielskich w widocznym miejscu umieszczono wykonane przez uczniów na lekcjach techniki logo akcji z datą gostyńskiej imprezy.
Przewodniczący klas podczas zebrania Samorządu Uczniowskiego zostali poproszeni o przekazanie informacji w klasach np. na zasadzie zabawy w “głuchy telefon”.
Szczególnie interesująco zapowiada się poniedziałek 29 listopada, który został ogłoszony “Dniem słoneczka”. Tego dnia uczniowie będą sobie przypominać o akcji poprzez żółte
elementy stroju. Członkowie Samorządu Uczniowskiego obdarują uczniów i nauczycieli samoprzylepnymi słoneczkami.
Mamy nadzieję, że nasza akcja będzie potwierdzeniem tego, że można łączyć przyjemne z pożytecznym. Dobrze się bawiąc, chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę na szczytne cele ogólnopolskiej akcji i rozreklamować gostyński finał.

logo.jpg (24738 bytes)


        6 grudnia w naszej szkole odbył się "I Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej Szkół Podstawowych".  Do udziału w turnieju zaproszono szkoły: SP Bodzewo, SP Szelejewo, SP Pogorzela. Cztery drużyny   walczyły w systemie każdy z każdym.

Szkoła 1 2 3 4 Punkty Bramki Miejsce
SP Pogorzela X 0 : 4 2 : 3 2 : 1 3 4 : 8 III
SP Szelejewo 4 : 0 X 3 : 2 4 : 0 9 11 : 2 I
SP Piaski 3 : 2 2 : 3 X 7 : 0 6 12 : 5 II
SP Bodzewo 1 : 2 0 : 4 0 : 7 X 0 1 : 13 IV

Puchar za I miejsce został ufundowany przez wójta gminy Piaski p. Zenona Normana, sponsorem nagród za II-IV miejsce był p. Marek Wesoły Mistrz Polski Seniorów w kolarstwie. Organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego p. Tomasz Wierzchowski.


        W grudniu przed świętami odbył się konkurs dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej na najpiękniejszy stroik świąteczny.

stroik1.jpg (131632 bytes)

stroik2.jpg (86929 bytes)

stroik3.jpg (99870 bytes)

stroik4.jpg (143730 bytes)


    W styczniu po raz kolejny wzięliśmy udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej szkole zebraliśmy 2 632,98 zł. Dziękujemy wszytskim, którzy przyłączyli się do tej akcji, za zaangażowanie, ofiarność i serce.


    W dniu 26 stycznia odbyły się eliminacje szkolne IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Adama Mickiewicza oraz Romantyków Polskich - Śmiełów 2005. I miejsce zajęła Jagoda Naskrent i ona będzie reprezentować nasze gimnazjum w dalszych eliminacjach. II miejsce zajął Marek Dolatowski, a III - Martyna Wichłacz.
    Eliminacje tego samego konkursu odbyły się też wśród uczniów SP. I miejsce zajęła Marta Dolatowska z kl. Va, która zaprezentowała bajkę Adama Mickiewicza "Koza, kózka i wilk" oraz fragment "Pana Tadeusza". II miejsce ex aequo zajęły: Patrycja Hańć i Monika Kolendowicz, a trzecie Małgorzata Jamroży i Patrycja Wojciechowska.


    15 lutego 2005 r. w Lesznie odbył się kolejny etap Konkursu Recytatorskiego Twórczości Adama Mickiewicza oraz Romantyków Polskich - Śmiełów 2005. Naszą szkołę reprezentowały Marta Dolatowska i Jagoda Naskrent. Marta zajęła I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych i tym samym wywalczyła awans do konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Jagoda zajęła IV miejsce w grupie gimnazjalistów. Obydwie dziewczyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.


    25 lutego br. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona - Mikołaja Kopernika. Wzięliśmy udział w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów gimnazjum oraz konkursie wiedzy o Koperniku.
Kolejnym punktem obchodów Święta Patrona były rozgrywki sportowe. Uczniowie SP grali w "Dwa ognie" i rywalizowali w "Wyścigach w rzędach", natomiast dla gimnazjalistów zorganizowano gminny turniej halowej piłki nożnej.

Wyniki rozgrywek sportowych klas IV-VI

Turniej gry w "Dwa ognie" - kl. IV

"Wyścigi w rzędach" - kl. V

"Wyścigi w rzędach" - kl. VI

I miejsce - kl. IV c I miejsce - kl. V a I miejsce - kl. VI c
II miejsce - kl. IV b II miejsce - kl. V c, d II miejsce - kl. VI b
III miejsce - kl. IV d III miejsce - kl. V b III miejsce - kl. VI a
IV miejsce - kl. IV a    


    W dniu 16 marca w auli szkoły odbył się kolejny koncert muzyczny, tym razem był on poświęcony muzyce flamenco.


    Dnia 18 marca 43 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w programie estradowym dla dzieci pt. ,,Śpiewaj z Hugo”, który powstał w oparciu o program TV Polsat o przygodach popularnego trolla.
W programie wystąpili:
- redaktor Andrzej Krucz
- troll Hugo
- gość programu – znany dzieciom idol – Bartek Wrona.
Oprócz telewizyjnych idoli bohaterami byli uczniowie reprezentujący szkoły z 9 miejscowości województwa wielkopolskiego (Kościan, Osieczna, Mosina, Kórnik, Wojciechowo, Poniec, Śmigiel, Pogorzela, Piaski).
Podstawą programu było połączenie szeroko rozumianej profilaktyki antyalkoholowej, antynarkotykowej oraz propagowanie zdrowego trybu życia z miłą zabawą.
W czasie programu odbył się konkurs piosenkarski, w którym naszą szkołę reprezentował KAMIL BERNADEK - uczeń kl. VB oraz towarzyszące mu trzy dziewczyny (tancerki – Michalina Gąsiorek, Monika Kolendowicz i Ala Szymańska).
Młodzi wykonawcy śpiewali utwory z płyty “Hugo” nagranej przez Bartka Wronę.Występ Kamila został wysoko oceniony i przyznano mu II miejsce. W jury z ramienia szkoły zasiadła p. Irmina Małecka.
Odbyły się również konkursy dla publiczności o tematyce profilaktycznej, których celem było dotarcie do świadomości młodych odbiorców i wyczulenie ich na zagrożenia związane z użyciem alkoholu i narkotyków. Zespół Szkół w Piaskach reprezentowały uczennice z kl. VI b: Natalia Ciążyńska i Maria Różańska. Dziewczyny wykazały się dużą wiedzą, publiczność zaś wspaniale się bawiła.


        W dniu 16 kwietnia br. w hali sportowej naszej szkoły odbyła się spartakiada sportowo-rekreacyjna dla uczniów ze szkół w Piaskach, Szelejewie i Bodzewie. W tym roku bawiliśmy się i rywalizowali pod hasłem ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł".


        Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy "Dzień Ziemi". Z tej okazji klasa 5d ze szkoły podstawowej oraz II B z gimnazjum przygotowały apele. Uczniowie szkoły podstawowej porządkowali tereny zielone wokół szkoły.