Rok szkolny 2005/2006

       

        29 września br. odbyły się w naszej szkole wybory do nowej Rady Samorządu Szkolnego klas IV-VI.
Najwięcej głosów otrzymali:
1. Dawid Nowacki z kl. VId - 92 głosy
2. Agnieszka Sikora z kl. VIb - 85 głosów
3. Dawid Krenz z kl. Vd - 79 głosów
4. Joanna Dolata z kl. Va - 75 głosów
5. Mikołaj Grzempowski z kl. IVc - 56 głosów
6. Zuzanna Gliszczyńska z kl. Vc - 56 głosów        29 września odbyła się dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopca. Uczestniczyło w niej 162 uczniów.
        W czasie zabawy ogłoszono wyniki przeprowadzonego wcześniej w klasach plebiscytu na najsympatyczniejszego kolegę. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i lizaki.
        Później odbyły się też różne konkursy dla chłopców oraz - jak zawsze - losowanie nagród na numery biletów.
        Bawiliśmy się wspaniale! Z niecierpliwością będziemy czekali na kolejną dyskotekę!


        27 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Do uroczystego nadania tytułu pierwszoklasisty przystąpiło 55 uczniów z dwóch oddziałów. Pasowania ołówkiem dokonała pani dyrektor Aldona Grześkowiak-Węglarz. Na uroczystości zgromadzili się zaproszeni goście, rodzice oraz uczniowie klas I-III. Po pasowaniu dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawców.


        3 listopada podsumowaliśmy szkolny etap ogólnopolskiej akcji "Góra grosza". Zebraliśmy:
18 010 sztuk monet 1 gr (180zł 10gr)
7 886 "dwugroszówek" (157zł 72gr)
5 844 "pięciogroszówki" (292zł 20gr)
339 "dziesięciogroszówek" (33zł 90gr)
131 "dwudziestogroszówek" (26zł 20gr)
20 monet 50gr, 2 złotówki i 2 monety 2zł (16zł)
W sumie: 702 zł i 12 gr!!!
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.


        9 listopada wzięliśmy udział w uroczystym apelu szkolnym z okazji Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowała klasy Va szkoły podstawowej i ID gimnazjum pod kierunkiem p. R. Kozownickiej i p. I. Małeckiej oraz p. A. Rudzińskiej i p. J. Damazyniaka.


        Po raz kolejny odbyła się akcja: "Ratujmy kasztanowce” zorganizowana przez Szkolne Kółko Przyrodnicze. Do walki z niszczącym piękne drzewa owadem przyłączyli się także członkowie Samorządu Szkolnego.
Pomagaliśmy kasztanowcom:
4 listopada na terenie GOK-u w Piaskach,
5 listopada w Strzelcach Wielkich (koło sklepu),
12 listopada – Piaski (Marysin), Smogorzewo, Strzelce Wielki (teren niedaleko cmentarza).


        Dnia 27 listopada br. w Domu Kultury w Piaskach odbył się V Powiatowy Finał Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Marta Dolatowska z kl. VIa i Patrycja Hańć z kl. Ia gimnazjum. Marta zajęła II miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych.


23 listopada bawiliśmy się na dyskotece andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Szkolny.


        6 grudnia odbył się II Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej dla uczniów kl. IV-VI. Oprócz drużyny reprezentującej naszą szkołę uczestniczyły w nim zespoły z Bodzewa, Szelejewa i Pogorzeli. Organizatorem turnieju był pan Tomasz Wierzchowski.


        Od grudnia 2005roku w Zespole Szkół w Piaskach działa nowa pracownia komputerowa. Nowy sprzęt i oprogramowanie do pracowni dostarczono w ramach projektu ES (Europejskiego Funduszu Społecznego).


 

        W tym samym miesiącu szkolna biblioteka wzbogaciła się o nowe stanowiska komputerowe w ramach projektu Internetowe Centra Informacji Multimedialnej (ICIM) współfinansowanego, tak jak pracownia z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Przedsięwzięcia te spotkały się z dużą aprobatą i zainteresowanie zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli.


        19 grudnia odbyła się wystawa toreb ekologicznych, które uczniowie "podstawówki" przygotowali na konkurs zorganizowany przez Szkolne Kółko Przyrodnicze i Samorząd Szkolny.
        Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.


        21 grudnia w naszej szkole odbyły się Klasowe Wigilie, a 22 grudnia uczestniczyliśmy w apelach szkolnych. Programy poświęcone zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia przygotowały klasa Vb pod kierunkiem p. K. Dolatowskiej i p. I. Małeckiej oraz klasa IIA gimnazjum pod kierunkiem p. L. Plackowskiej i p. J. Damazyniaka.


5 stycznia wzięliśmy udział w dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Szkolny. Dochód ze sprzedaży biletów w całości został przekazany na rzecz WOŚP.


        10 lutego dobyło się w naszej szkole Święto Patrona - Mikołaja Kopernika. Uroczystość rozpoczęła się akademią, przygotowaną przez uczniów szkoły podstawowej. Potem klasy IV-VI uczestniczyły w rozgrywkach sportowych (gra w "Dwa ognie" oraz "Wyścigi rzędów"), a gimnazjaliści wzięli udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej.


        9 marca w Lesznie odbyły się eliminacje konkursu recytatorskiego poezji Adama Mickiewicza. Reprezentująca naszą szkołę Marta Dolatowska z kl. VIa zajęła II miejsce wśród uczniów SP i tym samym wywalczyła awans do konkursu wojewódzkiego.
Gratulujemy! Życzymy sukcesu w finale!


        21 marca uczniowie klasy Vc wspólnie ze swoją wychowawczynią p. H. Powicką zorganizowali w szkole Dzień Rodziny, na który zaprosili swoich rodziców, dziadków, rodzeństwo. Uczniowie zaprezentowali się w dwóch przedstawieniach: "Brzydkim Kaczątku" i "Calineczce" oraz w przygotowanych scenkach rodzajowych z muzyką, śpiewem i tańcem. Muzyczną oprawę przygotowała p. I. Małecka, a scenografię i dekorację p. P. Powicki.


        14 czerwca klasa VIc wraz z opiekunami - p. A. Działdowską i p. M. Grzelką była na wycieczce w Gołuchowie. Uczniowie zwiedzili renesansowy zamek z ok. 1560 roku, spacerowali po otaczającym go, pięknym parku i odwiedzili unikatową "Zagrodę żubrów". Później - korzystając ze wspaniałej pogody - odpoczywali nad pobliskim jeziorem.
        Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dobrze byłoby przyjechać do Gołuchowa na kilkudniowy biwak!