Pierwszy numer gazetki szkolnej ukazał się na początku 2005 roku. Nie miała jeszcze żadnej nazwy, ale już zapowiadała się interesująco. Nazwa pojawiła się od drugiego numeru. Ochrzciliśmy naszą gazetkę szkolną „GBT” czyli „Gazetka bez tytułu”.
Później przeprowadziliśmy konkurs i uczniowie spośród kilkunastu propozycji wybrali nazwę „Gimzetka”.
Początkowo w redakcji pracowali wszyscy chętni, jednak szybko okazało się, że jest to praca wymagająca inwencji, polotu, dociekliwości i wielkiego zaangażowania, dlatego ostateczny skład ustabilizował się po kilku spotkaniach.

Poniżej można zobaczyć w jaki sposób zmieniała się nasza gazeta.
Kliknij w miniaturkę, żeby zobaczyć okładkę w pełnym rozmiarze.

pierwsza strona

Jeszcze
bez
nazwy

pierwsza strona

GBT czyli
„Gazetka bez
tytułu”

pierwsza strona

Pierwszy
numer
„Gimzetki”

Tematyka poszczególnych numerów związana jest z życiem szkoły, można więc w naszym piśmie znaleźć informacje o ważniejszych wydarzeniach, wyniki konkursów, komentarze, wywiady z dyrekcją i nauczycielami, sport czy rozrywkę, recenzje filmów i książek. Prezentujemy też twórczość, głównie poetycką, uczniów naszej szkoły. Staramy się dotrzeć wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Byliśmy np. w gostyńskim liceum na promocji tomiku poezji lokalnego twórcy p. Ireneusza Szafranka, w muzeum w Gostyniu na wystawie „Szkoła w fotografii i kronice. Gimnazjum w Żytowiecku.”, na podsumowaniu akcji „StacjaArt”.

Opiekunem „Gimzetki” od pierwszego numeru jest pani Justyna Konieczna.